Київ
17 березня 2016
Депутати БПП ініціювали заборону продажу алкоголю в МАФах
Київрада заборонила продаж алкоголю в МАФах.
news-image

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати розглянули питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в Києві.

Депутати надали доручення Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА) та райдержадміністраціям до 1 травня 2016 року провести демонтаж МАФів, з власниками яких не укладено договорів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва. Зазначається, що строк дії договору пайової участі, укладений до 31.01.2015, становить 6 місяців та може бути продовжений на той самий строк, але до завершення конкурсів щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд за відповідними локаціями. Також проект рішення передбачає заборону продажу алкогольних напоїв у МАФах. Порушення заборони загрожує розірванням договору пайової участі.

“Не потрібно робити гучних заяв у соціальних мережах щодо заборони реалізації алкоголю в МАФах — ніби депутати борються з продажем. Треба діяти! Необхідно робити конкретні кроки і приймати рішення. Радий, що депутати підтримали мою правку повністю заборонити продаж алкоголю в малих архітектурних формах. Алкоголь повинні продавати лише в ресторанах та відповідних магазинах, а не в МАФах, щоб відразу розпити на лавочці”, — констатує депутат Київради Олександр Міщенко.

 

“Торгівля алкоголем у МАФах є ганебним явищем, оскільки дані тимчасові споруди розміщуються в максимальній близькості до соціально-культурних об'єктів, зокрема шкіл. Якщо там і надалі продаватимуть алкогольні напої, то це призведе, в першу чергу, до дитячого алкоголізму та взагалі пияцтва нації. Тож принциповим було рішення заборонити торгівлю алкоголем у МАФах, адже продаж спиртного в тимчасових спорудах є просто аморальним і принизливим для нашої столиці”, — наголосив депутат Київради Ілля Сагайдак.

До 1 березня 2017 року Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища має демонтувати тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території міста Києва, розміщення яких не відповідає Комплексній схемі, затвердженій в установленому порядку. Якщо ж власники сплачують пайову участь до міського бюджету, то демонтаж таких тимчасових споруд здійснюватися не буде.

Відповідне рішення підтримали 88 депутатів.