Україна отримає 200 мільйонів доларів на розвиток фермерства
Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».
news-image

200 мільйонів доларів Україна отримає на розвиток фермерства від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». Відзначиом, що угода про позику щодо позику в рамках відповідного проекту була укладена 27 серпня 2019 року з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Сума позики – 200 мільйонів доларів США.

Ця програма дозволить Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема, малих і середніх підприємств (МСП), у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України”, – йдеться у повідомленні.

У рамках програми передбачено:

  • створити Державний аграрний реєстр та відкритий до нього  доступ широкому загалу;
  • провести інвентаризацію земель державної власності та внести відомості щодо них до Державного земельного кадастру;
  • розробити методологію розробки планів землекористування для об’єднаних територіальних громад;
  • провести супутникове картографування території України;
  • створити автоматизовану систему оповіщення щодо змін у Державному земельному кадастрі;
  • підвищити обізнаність власників та користувачів земельних ділянок щодо прав на землю та способів їх захисту;
  • посилити систему державного контролю на державному кордоні України з урахуванням вимог ЄС та найкращих світових практик;
  • розробити та ввести в експлуатацію інтерактивну інформаційну систему про безпечність харчових продуктів та вимог ринків експорту.

Окрім того, в Україні запустять три заводи з переробки відходів тваринництва. Компанія вивчала багато галузей, але Feednova — це унікальний проект.

До речі, на Львівщині відкрили п’ять сімейних молочних ферм. Одним із основних перспективних завдань Львівської аграрної дорадчої служби є будівництво кооперативного молокопереробного заводу у Львівській області: уряд Канади фінансує проект на 1 млн дол.

Нагадаємо, Україна потрапила до тридцятки технологічних країн. Згідно з дослідженням Startup Ecosystem Rankings 2020, Україна ввійшла у ТОП-30 технологічних країн світу.

Читайте також:У Мінфіні розраховують відмовитись від кредитів МВФ до 2023 року