Досьє
13 листопада 2015
Тарута Сергій Олексійович
Тарута Сергій Олексійович

Депутат України VIII скликання. Голова Донецької ОДА (03.2014-10.2014). Президент футбольного клубу «Металург» (Донецьк). Український підприємець, Голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу». Мільярдер.

Місце народження та освіта

Народився 23 липня 1955 року в селі Виноградне Донецької області.

Навчався у Жданівському металургійному інституті на механіко-металургійний факультеті. У 1979 році отримав диплом про вищу освіту.

 У 1999 році закінчив факультет менеджменту управління Донецької державної академії управління (менеджер зовнішньоекономічної діяльності).

Кар’єра

Після закінчення інституту з 1979 до 1995 року працював на заводі «Азовсталь», спочатку керівником цеху, з часом зайняв посаду керівника зовнішньоекономічної служби комбінату.

У 1995 році створив та очолив фірму «Азовімпекс».

У грудні 1995 році став співзасновником Корпорації "Індустріальний Союз Донбасу" та зайняв пост виконавчого директора. З 2002 році - голова Раду директорів. ІСД належить до числа найбільших транснаціональних компаній, що займають ключові позиції у виробництві сталі Центрального та Східно- Європейського регіону, та об'єднує понад 100 промислових підприємств в Україні та за її межами у сфері важкого машинобудування, чорної металургії, нафтогазової продукції, видобутку та переробки вугілля, а також медіахолдинг «Еволюшен Медіа» (Інтернет-видання proUA, «Коментарі», «Фотолента», UGMK.info, «Kyiv Weekly», журнал «Експерт-Україна») та футбольні клуби «Сталь» (Алчевськ), «Сталь» (Дніпродзержинськ), «Металург» (Донецьк).  

З 2002 рік - співголова Індійсько-української торгівельно-промислової палати.

З грудня 2006 року — голова спостережної ради ВАТ «Дніпровського металургійного комбінату імені Дзержинського».

З 1998 року декілька разів обирався депутатом донецької обласної Ради, член постійної комісії з питань землі та природних ресурсів.

У 2004-2005 рр. - член Ради підприємців при Кабінеті міністрів України

З березня 2014 року до жовтня 2014 року виконував обов’язки голови Донецької обласної державної адміністрації.

З 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Голова підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Статки

У 2007 році журнал Forbes оцінив статок Сергія Тарути в $ 1 млрд, в той час як журнал «Кореспондент» - у $ 1,79 млрд. Польський журнал Wprost у 2008 році оцінив статок мільярдера у $ 6 млрд. У 2011 році журнал «Фокус» оцінив статок Тарути у $ 2,126 млрд, що дозволило йому зайняти 9 місце у рейтингу найбагатших українців.

Родина

Одружений. Має двох доньок.

Досягнення, нагороди, громадська діяльність

 Співзасновник приватного художнього музею «Платар» та фонду «Арт-Інвест», який займається поверненням предметів культури та мистецтва в Україну, формуванням національного культурного фонду.

Президент футбольного клубу «Металург», тричі бронзового призера Чемпіонату України з футболу.

Лауреат найпрестижнішої премії в сфері міжнародного бізнесу МОNAKOAMBASSADORSAWARD.

Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ (2006 р.) та II (2009 р.) ступенів.

Підтримує благодійні програми, спрямовані на розвиток сфер культури, спорту, охорони здоров’я, збереження культурних пам'яток.

Згідно всеукраїнського рейтингу меценатів та благодійників журналу «Новинар» 2007 року  Сергій Тарута зайняв 3-тє місце (30 млн. грн ).

Захоплення

Колекціонування предметів глибокої старовини, зокрема, трипільської та скіфської культур.

Компромат

16 лютого 2005 року пішов з життя один з найвідоміших українських колекціонерів, засновник колекції «Платар» (скіфське золото та ін. предмети старовини)  Сергій Платонов. За однією з версій, яку оприлюднило інтернет-видання «Україна кримінальна», помер колекціонер після жорсткої розмови з Сергієм Тарутою. Смерті Платонова передувала скандал, пов'язаний із старовинною брошкою, яку під час інавгурації президента Ющенка одягала його дружина - Катерина Чумаченко. Нині колекцію з тисяч предметів старовини (частину її, 1315 експонатів із золота, срібла та бронзи у 2001 році Платонов підніс державі) зберігає Сергій Тарута.