Досьє
2 листопада 2015
Корбан Геннадій Олегович
Корбан Геннадій Олегович

Керівник апарату Дніпропетровської облдержадміністрації  (03.2014-03.2015 рр.), голова інноваційного фонду «Славутич-Капітал», голова партії «Українське об'єднання патріотів - УКРОП».

Місце народження, освіта

Народився 24 травня 1970 р. у  Дніпропетровську в сім’ї інженерів.

У 1997 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут.

Кар’єра

У 1988-1990 роках проходив службу у лавах Радянської Армії.

У 1990-1991 роках працював брокером на Московській біржі «Центр союз» і Російській товарно-сировинній біржі.

У 1992 році повернувся до Дніпропетровська. На зароблені у Москві гроші ($ 200 тис.) створив і очолив брокерську контору «Україна».

З 1994 року обіймав посаду голови наглядової ради ВАТ ІК «Славутич Капітал».

З 2001 року - голова наглядової ради ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

У 2005 році увійшов до складу наглядової ради української нафтогазовидобувної компанії «Укрнафта».

З березня 2014 по березень 2015 року - керівник апарату Дніпропетровської ОДА при Ігорі Коломойському.

У червні 2015 року був зареєстрований кандидатом від парії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в Чернігові.

У липні 2015 року під час проміжних виборів до Верховної Ради по округу №205 (Чернігів) зайняв друге місце, програвши представнику БПП.

Восени 2015 року під час виборів Київського міського голови був висунутий кандидатом від партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». За попередніми даними посів 10-е місце. 

31 жовтня 2015 року Геннадій Корбан був затриманий. За словами адвоката ГПУ висунула Корбану три звинувачення, одне з яких полягає у розкраданні коштів з Фонду оборони країни.

Називає себе «бізнесменом-конфліктологом». За його словами, вирішує будь-який конфлікт за домовленістю сторін.

Геннадій Кобан є керуючим партнером у співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського. Зокрема, керує бізнесом з нерухомості та науковим проектом «Протон 21» (приватна фізична лабораторія, яка виділена з колишнього Інституту ядерних технологій і займається науковими розробками у сфері ядерної фізики). Крім цього, Корбану спільно  з Борисом Філатовим належить 25% інформагентства УНІАН та близько 12% медіа-холдингу «Главред».

За даними ЗМІ, в одному з інтерв’ю Геннадій Корбан зазначав, що володіє портфелем акцій великих підприємств, таких як «Київенерго», «АвтоЗАЗ», «Укрнафта», «Дніпрообленерго» та ін.

Статки

У січні 2015 року «ФОКУС» оцінив статок Геннадія Корбана у 40 млн доларів, вперше надавши йому місце у рейтингу «100 найбагатших людей України». У серпні 2015 року - у 55 млн доларів (сфери інтересів: будівництво, інвестиції).

Родина

Одружений. Має трьох синів.

Хобі

Гра в шахи. Колекціонування живопису.

Довідка

Входить до складу найбільшої єврейської громади в Україні, куди також входять Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та ін.

Компромат

ЗМІ називають Корбана «сірим кардиналом» і професійним рейдером номер один в Україні, який знає всі особливості національного рейдерства. Він брав участь у найгучніших корпоративних конфліктах, зокрема, навколо дніпропетровського ринку «Озерка», коли виступав за повернення російського бізнесмена Максима Курочкіна, у реприватизації Нікопольського заводу феросплавів, коли він був на боці групи «Приват», у конфлікті з Кременчуцьким сталеливарним заводом, коли під час зборів акціонерів якого було призначено нового керівника мажоритарними акціонерами («ТЕКО-Дніпрометиз» та група «Приват»), з чим не були згодні міноретарні акціонери (СКМ та банк «ФОРУМ»), та інших конфліктах. Як зазначалось у ЗМІ, кар’єра Корбана як «конфліктолога» пішла вгору тільки тоді, коли він почав відстоювати інтереси групи «Приват» у корпоративних конфліктах.

Професія Корбана не раз ставала причиною смертельної небезпеки. Так в 2006 році в Дніпропетровську був обстріляний його автомобіль. Самого Корбана в машині не було, але важкі поранення отримав його охоронець. Тоді ЗМІ говорили про кілька версій замаху. Найбільш вірогідними з них називали конфлікти, в яких брав участь «Славутич-Реєстратор», у тому числі з підприємцями Віктором Пінчуком і Максимом Курочкіним, а також з прокурором Дніпропетровської області Володимиром Шубою. Але замовника слідство так і не встановило.

Цитата

«Гроші - це міра моєї свободи.»

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/nabrok.military?fref=ts .