Досьє
16 квітня 2015
Бузина Олесь Олексійович
Бузина Олесь Олексійович

Український письменник, журналіст, телеведучий.

Місце народженна та освіта

Народився 13 липня 1969 року в Києві. Батько Олеся був офіцером 5-го (ідеологічного) управління КДБ УРСР.

У 1992 році Олесь Бузина закінчив філологічний факультет Київського університету за спеціальністю «викладач російської мови та літератури», проте викладацькою діяльністю не займався.

Кар'єра

З 1992 року працював літературним редактором газети «Книжник». З 1993 року перейшов до відділу науки спочатку був літредактором, з часом став репортером, пізніше - спецкореспондентом .

З 1996 року – спеціальний кореспондент газети «Київські відомості».

Працював у столичних друкованих виданнях: "2000", "Друг читача", "Лидер", "Натали", "Еgо", "XXL".

З 1998 року – ведучий телевізійного ток-шоу «Ток-Рінг» (УТ-1).

У 2006-2007 роках вів розважальну програму «Teen-Ліга» (на кшталт «Брейн-Ринг»).

З 2007 року вів авторську колонку і блог у виданні "Сегодня".

У 2012 році брав участь у парламентських виборах від партії «Руський блок».

У 2013 році також висувався в народні депутати України.

З січня 2015 року став шеф-редактором газети «Сегодня». У березні 2015 року подав у відставку через незгоду з цензурою керівництва інфохолдінгу «Медіа Група Україна».

16 квітня 2015 року Олеся Бузину було вбито у дворі його дому.

Бузина відомий як автор скандальних книг "Вурдалак Тарас Шевченко", "Поверніть жінкам гареми", "Таємна історія України-Русі", "Ангел Тарас Шевченко", "Революція на болоті".

Сім'я

Дружина,  донька.

Компромат

Олесь Бузина був відомий своїми антиукраїнськими поглядами. Зокрема, він виступав за федералізацію України, широке використання російської мови, підтримував так званий "русский мир" і ніколи не підтримував «Помаранчеву революцію».

Як письменник, він відомий, зокрема, книгою «Вурдалак Тарас Шевченко», яка була визнана Прокуратурою України такою, що розпалює міжнаціональну ворожнечу.

У березні 2010 року Бузина додав свій підпис до «Відкритого листа представників інтелектуальних професій, засобів масової інформації та неурядових організацій України» на підтримку призначення на посаду міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.

Проти Олеся Бузини були ініційовані спроби цензурного обмеження ідеологічного характеру, а також судові процеси, які він виграв.

Посилання на сторінку у соціальній мережі  www.facebook.com/buzina.org?fref=ts .