Досьє
19 лютого 2015
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ

За даними на кінець січня 2015 року, склад Місії ОБСЄ, яка працює в Україні, нараховує 591 особу.

До складу Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ входить 372 міжнародних спостерігача, 168 громадян України та інші міжнародні співробітники, серед яких глава Місії, заступник глави Місії, радники, аналітики, спікер Місії та інші. Громадяни України, які є членами СММ, займають посади асистентів, радників, адміністративного персоналу.

До числа 372 міжнародних спостерігачів Місії входять 40 представників від США, по 22 від Росії і Великобританії, 20 - Угорщини, 18 - Фінляндії, 17 - Італії, 15 - Німеччини, по 14 від Чехії і Румунії, по 13 від Австрії, Польщі та Данії , 12 від Швеції, 11 - Швейцарії. Крім цього, в СММ ОБСЄ представлені громадяни ще 27 держав.

Серед міжнародних спостерігачів, в цілому, 309 чоловіків і 63 жінки.

В Донецькій і Луганській областях працюють 234 члена Місії ОБСЄ з 372 спостерігачів. Решта знаходяться в інших містах України: Києві, де розташований головний офіс, Чернівцях, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Харкові, Херсоні, Львові та Одесі.

Як зазначив глава Місії, посол Ертугрул Апакан, ОБСЄ може збільшити загальний склад своєї спеціальної моніторингової місії в Україні до 900 чоловік. Також він додав, що зараз в розпорядженні Місії є 65 броньованих автомобілів.

За попередніми повідомленнями ЗМІ, в листопаді 2014 року в Україні зчинився скандал навколо Місії ОБСЄ та її співпраці з російською стороною. Рада національної безпеки і оборони заявила про стурбованість щодо розголошення представниками ОБСЄ інформації про дислокацію сил антитерористичної операції на Донбасі. Перед цим у Міністерстві оборони також пролунав ряд заяв з критикою спостережної місії ОБСЄ та її занадто щільних зв'язків з Росією. В ОБСЄ всі звинувачення заперечували. Міжнародних спостерігачів підтримали в українському МЗС.